МОВА

Я закохана в музыку

Юлія Думанська — молода українська співачка, яка «вийшла в світ» завдяки старанням її продюсера Віталія Козловського. Про те, як це сталося, про себе і про творчі плани Юлія розповіла читачам «TV-Парку».

— Ти приїхала на інтерв'ю зі знімального майданчика. Що там відбувалося?

— На одному з музичних каналів сьогодні презентували мій кліп. Це дебютний відеокліп у якості сольної виконавиці на пісню «Мама, прости». Я розповідала про зйомки, про подорожі, ділилася своїми враженнями, досвідом. Я щойно повернулася з Америки.

— В Америці що робила?

— В Америку літала до родини — в мене там живуть мама, брат. Це була моя мрія, я довго не могла туди потрапити. Десять років я на Новий рік загадувала бажання полетіти в Америку, і тільки цього року це вдалось. Одна мрія вже збулась, місце звільнилося для нової.

— До того, як ти зайнялася сольною кар'єрою, ти співала в колективі. Що це був за колектив?

— Це була жіноча група. Я співала там 5 років, починаючи з 17 років. І відчувала, що мені тісно, що я вже переросла цей рівень, що я можу набагато більше і хочу направляти свою енергію у правильне русло.

— З якого віку ти співаєш?

— Я співаю з дитинства, але професійно — з викладачами вокалу — з років 8-9. До того я перепробувала масу інших гуртків — гімнастика, танці, дзюдо, карате, малювання... Ходила на все, що тільки можна. І ніде не могла затриматися довше, ніж на 2 місяці. Нарешті мене привели до музичного колективу «Погулянка» — є у нас такий у Львові, де я і розпочала свою музичну підліткову кар'єру.

— Після колективу складно займатися сольною кар'єрою?

— Спочатку було незвично, тому що коли ти в колективі, в тебе начебто є якийсь тил — дівчата, балет. А тут ти виходиш одна на сцену, і все залежить тільки від тебе. Звичайно, перший концерт я дуже хвилювалася, але дарма — все пройшло дуже добре. Тепер розумію, що мені більше приносить задоволення, коли я сама виступаю на сцені. Приємно, коли вся увага на тебе. — Як ви познайомились з Віталієм Козловським? — Він побачив мене на кон- церті. Сфотографувалися, потім знайшлися в соцмережах. А пізніше він приїжджав до Львова, гуляв вуличками, ми випадково зустрілися, і Віталій сказав, що пам'ятає мене. Одного разу я написала йому, що збираюся піти з колективу, запитала, що він порадить. Він сказав, що бачить мене як сольну виконавицю, тому що звернув увагу: коли я виступала на сцені, була лідируючою особою у колективі. Сказав, що я цікава дівчина, в мені є родзинка, і що може допомогти. Потім запропонував продюсувати мене. Віталік ризикнув, а мені так підфартило. — Зараз готується твій новий альбом.

-Що туди увійде?

— Це мій дебютний альбом. Ми його записали за рік. Туди увійде два моїх відеокліпи і 11 пісень, три з яких україномовні. Я із Західної Украіни, дуже довго просила Віталіка знайти україномовні пісні, це мені близько. Пісні різних авторів, але найбільше ми працювали з Русланом Квінтою. Ми з ним теж давно знайомі, перетиналися на концертах.

— Коли планується вихід альбому?

— В 2015 році, тому що до кінця 2014 ми не встигнемо. Я би хотіла десь у середині 2015 року, щоб зробити його таким, як я собі мріяла. Зробити гарну фотосесію, я дуже прискіпливо ставлюся до вибору фотографії, до дизайну... Я не люблю поспішати, краще робити довше на місяць, але зробити так, як має бути. Час є. Головне, щоб в Україні все стабілізувалось, настав мир.

— Як він буде називатися?

— Вибір назви альбому поки що в процесі. Ми вирішили технічні питання — кількість пісень, відеокліпів, автори, зараз будемо домовлятися з лейблами стосовно релізу альбома. А далі — творча робота. — А основна ідея? — Любити, вірити, не опускати руки. Цей альбом для мене — експериментальний. Я була в пошуках себе, пошуках свого стилю — це буде поступово відображено в цьому альбомі. —

-Зараз вже визначилася зі стилем?

— Досить складно лаконічно і чітко охарактеризувати мій стиль. Я поп-артистка. Але не хочу, щоб це була дуже солодка попса, стандартна і нецікава. Разом з тим, в моєму репертуарі є українські піс- ні. А як може бути україномовна пісня попсовою? Тому не хочу ставити якісь бірки на творчість. Це мої пісні, заспівані від душі. Якщо хтось бачить в мені попспівачку, нехай буде так. Головне, щоб моя творчість подобалася слухачам.

— А які у тебе орієнтири в музиці?

— Мені подобається Селін Діон, але я такі пісні не співаю ( сміється ), я її слухаю. Джей Ло, або Шакіра — танцювальний стиль. Будучи в Америці, я зрозуміла, що там зовсім інший шоу-бізнес, ніж у нас. І, на мою думку, саме там він існує за правильними законами. У нас деякі проблеми для молодих виконавців: потрапити на ринок шоу-бізнесу, віддати пісню на радіо, щоб крутили, щоб кліп ротувався на телеканалах. А там, якщо пісня хороша, подобається людям — не буде проблем ні на радіо, ні на телебаченні. Навіть якщо це невідомий виконавець, навіть це перша його пісня — вона підтримується. У нас на даний момент це набагато важче, ніж за кордоном. Виїжджати в Америку і робити кар'єру там я поки ще не планую, все-таки хочу на рідній землі пока- зати, хто така Юлія Думанська.

— А ти в Америці пробувала віддавати свої пісні на радіо?

— У мене україномовні або російськомовні пісні. На радіо вони ротуються, часто мама телефонує мені і каже, що слухає мене по радіо. Але це не національне ра- діо, а для діаспори. Англомовної пісні я ще не маю. Якщо вдасться знайти гарний текст — можна спробувати. — Сама не пробувала писати? — Я сама пишу, але тільки для себе, ніколи нікому цього не показувала. Навіть близьким друзям. Вважаю, що це дуже інтимно і мені здається, що... смішно. Я себе завжди критикую. Якщо бачу, що щось не так — не так виглядаю, не так щось сказала, не так заспівала — дуже себе за це картаю. Я вислуховую критику, але боюся, коли це стосується чогось мого душевного, такого, як тексти. Почути критику на адресу особистого, того, що в мене в серці, я не готова. Можливо, в моєму блокноті помирає хіт, але я не готова показувати його комусь.

— Якщо буде вибір — сім'я або шоу-бізнес — на чому зупинишся?

— Пріоритетом у моєму житті є не шоу-бізнес, а сім'я, рідні люди, в майбутньому — чоловік, діти. Це те, заради чого потрібно жити. Є багато артистів, які після концертів повертаються у порожню квар- тиру. Я такого не хочу. Сподіваюся, ні в якому разі моя сім'я не буде проти того, що я співаю.

— У тебе є кохана людина?

— Як творча людина скажу, що зараз знаходжуся у стані закоханості... в музику. Я спрямувала всі свої сили в творчість. Поки так.

— Яка у тебе освіта?

— Я закінчила Львівській національний університет імені Івана Франка. Вчилася на «туризмі». Колись, коли в мене постало питання, де вчитися, я хотіла поступати або в естрадно-циркове училище в Києві, або на «туризм» у Львові. Довго вагалась, все-таки в Київ треба було переїжджати, я там нікого не знаю. Для 17-річної дівчинки це було важко. І в один момент я для себе вирішила, що долю не зміниш — якщо мені суди- лося бути на сцені, то де б я не навчалась, я все одно буду співати. І вступила на туристичне, так як, в принципі, дуже люблю подорожувати. Мені було цікаво дізнаватися про нові країни, традиції. Я не помилилася — закінчила цей факультет і паралельно співала.

— У якихось конкурсах, шоу не намагалася брати участь?

— Конкурси — це для мене табу. Я їх ніколи не любила — ні вокальні, ні такі, які зараз виходять на телебаченні, ні конкурси краси. Чому я повинна з кимось конкурувати? У мене нема конкурентів ( сміється ). Мені и без конкурсів підфартило!

— З Віталієм в тури плануєш їздити?

— Так. Вже розписані концерти. Я виконаю пісні, які вже ротувалися на радіо і ті, які ще ніхто не чув. Навесні співатиму з Віталієм на головній сцені країни у рамках завершельного концерту його все- ураїнського туру «Будь сильнее».

— Як ти вважаєш, у чому твоя «фішка»?

— Я не хочу бути надто від- вертою, вульгарною, не люблю оголеності в кліпах. Я вважаю себе ніжною, тендітною, романтич- ною дівчиною. Найромантичнішою співачкою України — нехай мене бачать такою.

Наталія КРЯЖ «TV-ПАРК» No49 / 2014


Последнее изменениеПонеділок, 20 липня 2015 21:34
Другие материалы в этой категории: « Я ЗАКОХАНА В МУЗИКУ Журнал Молодята »

МОВА та ВХІД